Yeni Konu Gönder  Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soyulmayı Önleyici Asfalt Katkı maddesi ( Dop)
Yazar Konu
sarpmeric
Laborant
*

Yorum Sayısı: 2
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Yorum: #1
Soyulmayı Önleyici Asfalt Katkı maddesi ( Dop)
Merhabalar,
Bitümlü karışımlar için "Soyulmayı önleyici katkı malzemeleri" ile ilgili bilgiyi ekli dökümanda bulabilirsiniz. Iyi çalışmalar dilerim

Ek Dosya-(lar)
.pdf  Soyulmayı Onleyici Katkı.pdf (Dosya Boyutu: 233.82 KB / İndirme Sayısı: 329)
09-08-2011 01:41 PM
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
kpax
Uzman
*

Yorum: #2
Cvp: Soyulmayı Önleyici Asfalt Katkı maddesi ( Dop)
Bahse konu firmanın soyulmayı önleyici katkı malzemeleri çok kötü. Granül olan erimiyor, yapışma testlerinde (viyalit) başarısız. Ürün koduna göre internetten Star olduğunu gördüğümüz üreticinin malzemesi olan sıvı katkılar ise kalkerde bile binde beşin altında kullanılamaz. Bazalt neticeleri ise bir facia bence bazaltta kullanılamaz.
Mesele dop'u anlatmak değil çünkü hemen herkes artık dopu biliyor mesele kullanıcılara gerek karayolları gerekse de mütahitlere doğru malzemeyi tedarik etmekte çünkü ben şuan için bir marka dışındakileri deney ve uygulamada yeterli ve etkili bulmuyorum.
(Bu konu en son: 10-06-2011 Tarihinde, Saat: 12:40 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: kpax.)
10-04-2011 05:01 PM
sarpmeric
Laborant
*

Yorum: #3
(10-04-2011 05:01 PM)kpax Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Upeks'in soyulmayı önleyici katkı malzemeleri çok ama çok kötü. Granül olan erimiyor, yapışma testlerinde (viyalit) çok başarısız. Star asphalt'ın malzemesi olan sıvıları ise kalkerde bile binde beşin altında kullanılamaz. Bazalt neticeleri ise bir facia bence bazaltta kullanılamaz.
Mesele dop'u anlatmak değil çünkü hemen herkes artık dopu biliyor mesele kullanıcılara gerek karayolları gerekse de mütahitlere doğru malzemeyi tedarik etmekte çünkü ben şuan için bir marka dışındakileri deney ve uygulamada yeterli ve etkili bulmuyorum.

Yukarıda yazdığınız yazıdan nasıl bir anlam çıkartmamız gerektiğini anlamakta güçlük çekmekteyiz. Soyulmayı önleyici katkıların ne olduğu hakkında bilgi veren bir dökümandan bizim ürünlerinizle ilgili olarak nasıl bir sonuç çıkardığınız konusunda rakip firmalardan birinin bu yazıyı yazdığı kanısına vardık. Dop Asprin gibi her derde deva olan bir kimyasal değildir. Agrega özelliklerine göre çeşitli tutma oranları ile çalışır. Karayollarının çoğu bölgesine ve Müteahit firmalara hizmet vermekteyiz ve yukarıda belirttiğiniz sorunlarla karşılaşmadık. Ayrıca temsilcisi olduğumuz Star Asphalt ile ilgili görüşleriniz, firmayı kötüler cinsten ve rekabet kanunlarına aykırı. Bu yazınız ile ilgili olarak kamuya açık bir alanda böylesine bir karalama kampanyanızdan ötürü sizi yukarıda belirttiğiniz savlarınızı ispatlamaya davet ediyoruz. Aksi halde hakkınızda firma karalamak ve rekabete aykırı davranışta bulunmaktan savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı üzülerekte olsa bildirmek isteriz. Granül malzememizin erimemesi ile ilgili olarak zaten birşey dememize gerek yok buradaki arkadaşların hepsi teknik kimseler ve o sıcaklıktaki bitüme eklenen dop türevi malzemelerin erimeme gibi bir olanağının olmadığını bilirler. Bu forumun bir kullanıcısı olarak sizden ricam , dün üye olup bugun firmaları karalayacağınıza , değerli zamanınızı sektöre birşeyler katmak için harcayın. Ayrıca ekteki dökümanı okumanızı tavsiye ederim zira tutma oranları dopun kalitesini belli etmez. (alttaki linkte sizi ikna etmemize pek gerek olmasada, talihsiz yazınızı okuyan arkadaşları bilgilendirmek amacı ile TCK laboratuarlarında yapılan testlerden bir kaçını gönderiyoruz.)

Deneyleri görmek için http://uploaded.to/file/d3b95l0k linkinden dosyayı indirebilirsiniz, çok yer kaplaması nedeni ile foruma yüklemedik.

Saygılarımla,
Sarp Meriç
10-05-2011 11:54 PM
kpax
Uzman
*

Yorum: #4
Bu sektörde sizden daha çok zaman geçirmiş bir kişi olarak elimde bilgi ve belge olmadan konuşmam, bunlar bir yorum değildir. Karşılaştırmalı deney neticeleri, uygulamalar ve uygulamada yaşanan sıkıntıların yazıya dökümüdür. Kimse bunları cesaret edip yazamamış olabilir ben yazıyorum. Bügün insanlar çalışmalarına katkı sağlamayan, distribitörün memelerini tıkayan, doplar yüzünden dop ismini bile duymak istemiyorlar.
Siz neden Star Asphalt'tan rahatsız oldunuz belki gerçekte o numune o firmaya bile ait değil ama rapordaki ürün kodunu internetten araştırdığımızda üretici olarak o firma çıkıyor, bazılarının üreticisi bile çıkmıyor! Bahsettiğiniz firmanın sitesinde distribitörü olduğu dop firmasının ismi bile yazmıyor. Peki Star Asphalt'ın avukatlığına soyunmak niye? Belli ki firma sahibi ya da çalışanısınız, sakıncası yok ise, dop konusunda sıvı ve katı ürünlerde hangi yabancı üreticilerin temsilcisisiniz?
Ayrıca burada usta laborant diye kendinizi tanıtmak kamuyu yanlış bilgilendirmek değil midir? İnsanlar sizin bu taytılınıza bakıp yanılmayacaklar mı? Ayrıca ben firma yada kişilerin kötülüğünden bahsetmedim deneylere gelen ürünlerin problemlerinden ve neticelerinden bahsettim, ıspatıda mevcüttür. Bu bir suç ise bununla ilgili dilediğiniz kuruma şikayet edebilirsiniz.
Bu sıkıntı sadece bir firmanın ürünü ile ilgili de değil başka firmalarda var ama siz yazınızı bahse konu olan firmanın imzasıyla koyduğunuz için yazısı bilgilendirici olan firmanın sattığı dop ürünlerinin aynı oranda başarılı olmadığını söyledim. Raporlara gelince bende size bazı raporlar ve yazılar gösterebilirim, bunlar deneyleri yapan ve numuneleri götüren kişileri bağlar. Kimin hangi ürünü getirip hangi ürün adına rapor aldığını ancak kendi vijdanı bilir. Hepimiz biliyoruz ki kimse size bu kimin ürünü ya da bunu orjinal ambalajıyla getir demiyor. Yasa ve hukuku yeterli düzeyde bilen bir kişiyim bu munasebetle üzülmenize gerek yok bu memleketin yollarına fayda sağlayacaksa bu düşüncelerimi adli mercilerlede paylaşabilirim. Çünkü bu yollar bizlerin ödediği vergilerle yapılmakta dolayısıyla hesap sormak değil ama yanlışları söylemek bir vatandaşlık hakkıdır. O hakkımı kullanıyorum.
Gereğini size ve okurlara arz ederim.
(Bu konu en son: 10-06-2011 Tarihinde, Saat: 12:37 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: kpax.)
10-06-2011 12:01 PM
METİN
Yönetici

Yorum Sayısı: 450
Rep Puanı: 8
Teşekkürler: 30
87 Mesajına, 125 Teşekkür edildi.

Yorum: #5
RE: Soyulmayı Önleyici Asfalt Katkı maddesi ( Dop)
Değerli Arkadaşlar Konu ile ilgili olarak şunu demek istiyorum.. Konuları mümkün olduğu kadar şahsileştirmeyelim.. Unutmayalım ki burası paylaşımlarımızın, bilgilerimizin bilgi ve deneyimlerimizin sunulduğu bir yerdir.. Elbette bazı fikirlerimizi düşüncelerimizi söyleceyeğiz lakin birbirimizi kırmadan, üzmeden olmasını temenni ediyorum..

Konunun burda kalması dileği ile İyi çalışmalar..
10-06-2011 01:12 PM
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Gönder  Yeni Yorum Gönder 

• Paylaş
  • Konuyu Yazdır
  • Arkadaşına Gönder
  • Konuya Abone Ol
Hızlı Menü: