Yeni Konu Gönder  Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AŞINMA DİZAYNI
Yazar Konu
Bekir UÇAR
Araştırmacı

Yorum Sayısı: 126
Rep Puanı: 8
Teşekkürler: 0
36 Mesajına, 56 Teşekkür edildi.

Yorum: #1
AŞINMA DİZAYNI
Bekir UÇAR

Ek Dosya-(lar)
.xls  AŞINMA DİZAYNI.xls (Dosya Boyutu: 93.5 KB / İndirme Sayısı: 950)
03-15-2011 01:56 PM
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
 Teşekkür Edenler: ösak
hsnkrtl
Usta Laborant
**

Yorum Sayısı: 12
Rep Puanı: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Yorum: #2
RE: AŞINMA DİZAYNI
Karayollarından gelen dizayn dosyasına göre plente vereceğimiz recete için ekstra bilgiler paylasabilirmisiniz .. İşyeri karışım formulü hazırlama ve sıcak silo yu dizayna dökme gibi..
01-21-2012 01:54 AM
METİN
Yönetici

Yorum Sayısı: 445
Teşekkürler: 28
87 Mesajına, 124 Teşekkür edildi.

Yorum: #3
Cvp: AŞINMA DİZAYNI
(01-21-2012 01:54 AM)hsnkrtl Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Karayollarından gelen dizayn dosyasına göre plente vereceğimiz recete için ekstra bilgiler paylasabilirmisiniz .. İşyeri karışım formulü hazırlama ve sıcak silo yu dizayna dökme gibi..

Dizayn yüzdelerine göre Plente vereceğiniz oranları ek'te verdiğim dosyada bulabilirsiniz.. Tabii kendi %lerinizi gireceksiniz.. İşyeri karışım formülüne gelince plente vermiş olduğunuz karşımdan marshall briketi vurunuz .. Bu briketler dizayn değerlerine yakın olması gerekmekte.. İşyeri karışım yoğunluğu için 6 adet briket vurularak bu briketlerin ortalamaları alınacaktır.. Briketler arasındaki yoğunluk farkı 0,015 i geçmeyecek şekilde olmalı fazla ise fazla gelen briketler atılarak diğer briketlerin ortalamaları alınır.. Bu yoğunluk değeri sıkışma kontrolünde kullanılacak..İşyeri karışım formulü olarak bulduğunuz değer dizayn yoğunluk değerinin +- 0,020 si olacaktır.. Yani Dizayn yoğunluğunuz 2.400 ise işyeri karışım formülünüz 2,380 olmalı..

Kolay gelsin..

Ek Dosya-(lar)
.xlsx  Reçete.xlsx (Dosya Boyutu: 14.01 KB / İndirme Sayısı: 147)
01-21-2012 11:06 AM
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
 Teşekkür Edenler: ocetindag58
hsnkrtl
Usta Laborant
**

Yorum Sayısı: 12

Yorum: #4
RE: AŞINMA DİZAYNI
Geçen seneki aşınma tabakası çalısmalarımızda optimum bitüm (4.90) ve yoldan aldığımız karotlarda sıkışma oranlarını ort. (2.370-2.410) -(Yoğunluk Ton/m³ (İkp Dp=2.423 Tck dan gelen Dizayn Değeri) şartname limitlerine göre yakaladık lakın;

ara sıra marshal yoğunluklarını 2.500-2.550 e yakın değerlerde bulmuştum,şıkışmamız az boşluklar fazla cıkmıstı dolayısıyla bir çözüm üretememiştim bu konuda bir öneriniz olabilirmi? ne gibi sorundan kaynaklanabilir acaba ?

İlginiz ve bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar
01-28-2012 02:45 AM
Bekir UÇAR
Araştırmacı

Yorum Sayısı: 126
36 Mesajına, 56 Teşekkür edildi.

Yorum: #5
öncelikle metin marsall biriketlerini vururken sıcaklığa dikatt edilmesi lazım modifiye bitüm kulanıyorsanız 145 -150 dercede tutmak gerekir,ocaktan gelen taşın fiziksel özelikeleri değişirse sorun olur yeniden özgül agırlılarına bakmak gerekir,ayrıca plenti sıcak siloyu kontrol etmekte fayda var.yazdıgım sorunlar yoksa sıcaklıga dikat edimesi lazım.boşlugu düşürmek için 0-5 malzemeyi artırman gerek 4.90 bitim aşınma için az geldi. bana bitümin azlığından da olabilir.extraksiyon deneyinde bitimtüzdesini yalnış bulursanız bitün değerler oynar...... kolay gelsinnnn görüşürüz...
03-06-2012 10:58 AM
sedat2
Laborant
*

Yorum Sayısı: 1

Yorum: #6
bilgiler için teşekkürler bekir bey