Yeni Konu Gönder  Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GERİ DÖNÜŞÜM (RAP) MALZEMESİ YARDIM...
Yazar Konu
murat.atmaca.72
Usta Laborant
**

Yorum Sayısı: 14
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 2
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Yorum: #1
GERİ DÖNÜŞÜM (RAP) MALZEMESİ YARDIM...
Selamün Aleyküm Arkadaşlar malüm üzere bitüm fiyatları aldı başını gidiyor. Bizde ne gibi şeyler yapabiliriz hususunda , plentimize geri dönüşüm tesisi eklemek nasıl olur diye düşünüyoruz. Fakat aklımıza takılan bir kaç önemli noktalar var bilgisi,tecrübesi olan değerli arkadaş abilerim yardımcı olursanız çok makbüle geçecek,

Plentimiz 200(s/tn)kapasiteli batch tipi buna uygun en mantıklı sistem ne olur ?
Sistem sonunda plentte kapasitede bir düşüş olur mu ?
Dezevantaşları ve avantaşları ne olur?

Düşüncelerinizi eksik etmeyin Teşekkür ederim...
08-13-2018 04:27 PM
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
METİN
Yönetici

Yorum Sayısı: 426
Rep Puanı: 8
Teşekkürler: 26
82 Mesajına, 114 Teşekkür edildi.

Yorum: #2
Cvp: GERİ DÖNÜŞÜM (RAP) MALZEMESİ YARDIM...
Geri Dönüşüm malzemesi de kullanılacak üstyapı malzemesine göre değişir. 200 tonluk plente adapte edilebilir. Yalnız plente soğuk gireceğinden bir bunker konulması ve elevatör sistemine bağlanıp kantarda tartılarak beslenmesi gerekir.

Malzeme binder malzemesi veya B. Temel malzemesi olması ve küçük bir konkasör elek siteminin kurulması 19mm elek altının elenip plente uygulanması gerekmektedir.

Kapasitede düşüş olmaz lakin soğuk besleme olmasından dolayı ısıl düşümler meydana gelir.

Ayrıca RAP içinden gelen Bitüm miktarının da hesaplanıp RAPBİTÜM + Yeni bitüm şeklinde plente uygulanması gerekmektedir.
08-28-2018 01:24 PM
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
murat.atmaca.72
Usta Laborant
**

Yorum Sayısı: 14
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 2
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Yorum: #3
Cvp: GERİ DÖNÜŞÜM (RAP) MALZEMESİ YARDIM...
(08-28-2018 01:24 PM)METİN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Geri Dönüşüm malzemesi de kullanılacak üstyapı malzemesine göre değişir. 200 tonluk plente adapte edilebilir. Yalnız plente soğuk gireceğinden bir bunker konulması ve elevatör sistemine bağlanıp kantarda tartılarak beslenmesi gerekir.

Malzeme binder malzemesi veya B. Temel malzemesi olması ve küçük bir konkasör elek siteminin kurulması 19mm elek altının elenip plente uygulanması gerekmektedir.

Kapasitede düşüş olmaz lakin soğuk besleme olmasından dolayı ısıl düşümler meydana gelir.

Ayrıca RAP içinden gelen Bitüm miktarının da hesaplanıp RAPBİTÜM + Yeni bitüm şeklinde plente uygulanması gerekmektedir.

Teşekkür ederim Metin Bey sağolun.
10-01-2018 09:12 AM
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Gönder  Yeni Yorum Gönder 

• Paylaş
  • Konuyu Yazdır
  • Arkadaşına Gönder
  • Konuya Abone Ol
Hızlı Menü: